Vyhledávání na webu
inspirace

Novinky a trendy

Skandinávský styl koupelny jako součást hygge

Červen 2024

Slyšeli jste o hygge? Je to životní styl, který vyzdvihuje klid, pohodu, radost ze života a únik od stresu všedních dní. Propisuje se do všech aspektů života, včetně podoby bydlení. To má být útulné, bezpečné a mělo by vyzařovat i teplo. Hygge se totiž rozšiřuje z chladných skandinávských zemí.

Jak konkrétně hygge ovlivňuje skandinávský interiérový design? V první řadě jednoduchostí, minimalismem, tlumenými odstíny barev a přírodními prvky. Kromě vizuální stránky jde ale i o pocity. A proto výsledný prostor musí být takový, aby se v něm mohli lidé uvolnit, cítit se pohodlně a najít radost v jednoduchých potěšeních každodenního života. A platí to i pro koupelny. Prohlédněte si naše skandinávské koupelny a zjistěte více o jejich hlavních atributech.

Minimalismus jako základní princip
Jedním z hlavních rysů skandinávského designu je minimalismus. Koupelny v tomto stylu zdůrazňují jednoduché a čisté linie, které vytvářejí dojem prostornosti. Přebytečné ozdoby a zdobné prvky jsou nahrazeny funkcionalitou a praktičností. Nábytek a doplňky jsou často omezeny na minimum, což pomáhá udržovat jednoduchost prostoru.

Světlé barvy pro otevřený vzhled
Charakteristické jsou pro skandinávský design i světlé barvy. Bílá, šedá, světle modrá a jiné pastelové odstíny dominují všem prostorám včetně koupelen a vytváří dojem čistoty a světla. Protože tyto barvy odrážejí přirozené světlo, pomáhají opticky zvětšit prostor.

Dřevo jako dominantní materiál
První, co si člověk vybaví při zmínce o skandinávském designu, je dřevo. Měkké, světlé odstíny dřeva jsou oblíbené i pro obklady a dlažby, které do koupelen vnesou pocit tepla a zajímavě kontrastují se studenými povrchy, jako jsou například vady či umyvadla. Dřevo může být v koupelně použito také ve formě nábytku nebo drobných doplňků.

Funkční a stylový nábytek
Nábytek v koupelnách skandinávského stylu je obvykle jednoduchý a funkční. Skříňky a police mívají čisté linie a často jsou kombinovány s otevřenými regály pro lehkost designu. Pokud se použije zajímavý vintage doplněk, koupelna získá na osobitosti a podtrhne hygge přístup k životu.

Sníte o skandinavské koupelně s dotekem hygge? Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme přenést váš sen do reality. Inspirovat se můžete i v našich showroomech.

další články
Často se nás ptáte na 3D grafické návrhy
Červenec 2024

Často se nás ptáte na 3D grafické návrhy

Ano, v rámci našich služeb nabízíme i poradenství designéra včetně grafického návrhu budoucí podoby vaší koupelny či jiného projektu. Zákazník přitom nedostane jen tak obyčejné statické obrázky, ale vizualizaci s výstupem do virtuální 360° prohlídky. Díky tomu si dokáže skvěle představit celý prostor a lépe se rozhodnout o volbě konkrétních obkladů, dlažeb, sanitární keramiky či doplňků.

Za vysvědčení zmrzlina, pro radost nová dlažba
Červen 2024

Za vysvědčení zmrzlina, pro radost nová dlažba

Na Stracciatellu nemusíte jen ke zmrzlináři, ale i do Los Kachlos! Na pravděpodobně nejzdařilejší a nejoriginálnější imitaci stylu terrazzo na trhu, dlažbu Stracciatella od výrobce Arcana, nyní navíc (nejen za podařené vysvědčení) nabídneme ve vybraných formátech v rektifikovaném provedení skvělou akční cenu.

4 důvody, proč na terasu zvolit keramickou dlažbu
Červen 2024

4 důvody, proč na terasu zvolit keramickou dlažbu

Léto je oficiálně opět tady a s ním přichází období, kdy trávíme více času venku, na našich terasách a zahradách. Jak tyto venkovní prostory nejlépe zabydlet a designově propojit s domem? V prvé řadě s pomocí keramické dlažby.

Melange - vneste si domů kousek duhy
Červen 2024

Melange - vneste si domů kousek duhy

Vyjímečný výrobce, vyjímečná série. Představujeme sérii z dílny našeho španělského partnera, společnosti WOW, ze které se každému na chvíli zastaví dech :-)

Letní koupelna se slevou 20 %
Červen 2024

Letní koupelna se slevou 20 %

Pořiďte si koupelnu zahrnující jak naše obklady a dlažby, tak i sanitu a nábytek LAUFEN s akční slevou 20 %. Akce platí při nákupu od 6.6.2024 do 31.7.2024.

Barva roku 2024? Dle Pantone broskvová!
Prosinec 2023

Barva roku 2024? Dle Pantone broskvová!

Jako každý rok i letos Pantone vyhlásilo barvu roku. V roce 2024 bude kralovat broskvová, 13-1023 Peach Fuzz.

Jaká bude sezóna 2024? Vyhlížejte v našem katalogu novinek!
Prosinec 2023

Jaká bude sezóna 2024? Vyhlížejte v našem katalogu novinek!

Barevná exploze, květinové dekory, malé i obří formáty, 3D obklady. To vše naleznete v kolekci, kterou jsme pro vás pečlivě vybrali z nabídky prémiových italských a španělských výrobců.

Vánoční otvírací doba
Prosinec 2023

Vánoční otvírací doba

Využijte poslední možnost navštívit naše showroomy ještě v tomto roce a načerpejte inspiraci pro rok nadcházející. Kdy nás do Vánoc zastihnete?

Nový katalog DESIGN LINE 2023
Červenec 2023

Nový katalog DESIGN LINE 2023

Prohlédněte si naše designové novinky! Představujeme nový katalog plný inspirace.

Terrazzo obklad a dlažba Croccante - novinka velkého formátu
Duben 2023

Terrazzo obklad a dlažba Croccante - novinka velkého formátu

Bestseller a miláček designérů, série Straciatella, má novou sestru. Dokonalou a velkoformátovou dlažbu a obklad v oblíbeném terrazzo stylu

Vytvořte si doma malé Toskánsko, série Costa nyní za výhodnou cenu
Březen 2023

Vytvořte si doma malé Toskánsko, série Costa nyní za výhodnou cenu

Série Costa zahrnuje dlažbu a obklad v rozměru 20x20 cm ve stylu cotto. Nadčasová série s krásnou patinou je k dispozici za trvale nízkou cenu 799 Kč/m2.

Ozvěte se nám

Volejte na číslo +420 602 555 444, nebo napište zprávu.