Vyhledávání na webu
inspirace

Novinky a trendy

COVERLAM & Xlight: extra velké formáty a rekonstrukce i bez bourání

Únor 2018

Rozměry obkladů a dlažeb stále rostou. Důkazem jsou materiály COVERLAM a Xlight, které díky novým technologiím dosahují na rozměry 3 x 1 m (a větší). K

K dispozici jsou jednak v unikátní ultratenké variantě 3,5 mm, jednak v silnější zátěžové verzi 5,6 mm, kterou lze využít i jako dlažbu. Materiály těchto rozměrů mají velmi široké využití – lze s nimi například obložit prostor za kuchyňskou linkou, a to zcela beze spár, které se konkrétně v kuchyni poměrně rychle zanáší a je nutné je neustále čistit. Stejně tak lze obklad těchto obřích rozměrů využít při obkládání sprchového koutu, kdy stačí pouhé 2 kusy. Výhodou je méně spár, méně čištění, méně obav z prosáknutí vody, hlavně také designová hodnota. 
Ultratenkou variantu těchto velkoformátových obkladů a dlažeb pak lze využít například pro rekonstrukce bez bourání (díky jejich nízké hmotnosti je možné je lepit i na původní materiál), anebo pro realizaci fasády, kdy se obklady buď lepí na instalovaný polystyren anebo montují na speciální konstrukci, která zachová mezi zdivem a obkladem vzduchovou kapsu, jež následně slouží jako tepelná izolace (ventilovaná fasáda). Oblíbené jsou i speciální dezény v lesku či s perleťovým efektem nebo exkluzivní imitace mramoru. Cena od 2799 Kč/m2.

Ozvěte se nám

Volejte na číslo +420 724 080 020, nebo napište zprávu.