Vyhledávání na webu
inspirace

Novinky a trendy

Nestárnoucí černobílá: vsaďte na klasiku, sluší koupelnám i kuchyním

Únor 2022

Hledáte nadčasovou kombinace barev, která vás ani po letech neomrzí? Vsaďte na klasiku v podobě černé a bílé, které v sobě snoubí eleganci, čistotu i originalitu. Díky široké nabídce tvarů, vzorů, povrchů i stylů není ani tato volba žádná nuda.

Zatímco bílá barva navozuje pocit čistoty a svěžesti a opticky zvětšuje prostor, černá symbolizuje především eleganci a luxus. Jejich spojení představuje nestárnoucí kombinaci, která zvýrazní každý interiér, nepodléhá módním trendům a zůstává nadčasová v každém stylu jejího použití. A těch je opravdu nespočet, zaměřit se totiž můžete nejen velikosti, ale vybírat můžete také z nepřeberného množství povrchů, které pomocí optických efektů tvoří jedinečné hry světel a stínů, až po mozaiky a netradiční tvary. 

Široká nabídka tvarů i vzorů

Jedním z nejoblíbenějších řešení černobílého designu je podlaha v podobě šachovnice ve stylu Art Deco. Tu je možné vytvořit i s pomocí mozaiky či jí podobných drobných vzorů, které nabízí například série Micro Du nebo Zen. Jestliže hledáte černobílou kombinaci i v jiných než čtvercových tvarech, doporučujeme vyzkoušet například netradiční chevron, nebo sáhnout po sérii HEXA, která představuje vůbec nejkomplexnější a nejširší nabídku obkladů a dlažeb ve tvaru hexagonu.

V nabídce jsou jak základní jednobarevné kousky ve všech odstínech od bílé po černou, tak i originální vzory vytvořené pomocí digitálního tisku. Právě na stále populárnější odstíny šedé vsadila také nová retro série Doria. Nejen šedá, ale i dlaždice s jemnými motivy vlnek, ornamentů či metalickým šrafováním dokáží ideálně zjemnit kontrast mezi černou a bílou. Inspirovat se můžete například u série Cubica nebo Castilla. Čistý bílý obklad a dlažba jsou k dispozici ve všech uvažovaných rozměrech, od mozaiky 2,5x2,5 cm až po obří formát např. 120x260 cm, série Blanco. Takový obklad můžete kombinovat s každou dlažbou, přičemž např. použití dřevodekoru má za výsledek oblíbené skandinávské řešení designu koupelny. Série Etnia, Camden, Svenska nebo Vodevil ve své hvězdné variantě Sombra jsou perly nabídky našich výrobců.

Reliéfní povrchy a hra se světly

Černobílá kombinace přímo vybízí ke hře světel a stínů. Té lze docílit nejen směrem a intenzitou světla, které na obklady a dlažby dopadá, ale také povrchovou úpravou. Zatímco hladký lesklý povrch maximálně odráží světlo obou těchto barev, které se tak vykreslí v tom největším možném kontrastu, matné povrchy s plastickou strukturou světlo více pohlcují a odráží tak barvu v tlumenějších odstínech šedé či krémové. Originálního a zcela jedinečného vzhledu pak dosáhnete také kombinací matu i lesku, stejně jako hladkého a strukturovaného povrchu. Lesklý i matný retro obklad s fazetou či reliéfy najdete například u sérií Zola a Mugat. Obklady Cotswold nebo Fika pro změnu nabízí patinu a nepravidelné okraje. Velkoformátovou variantou může být série White & Co s výrazně reliéfním základem v bílé barvě nebo série Chalk a Stryn.


Černobílá kombinace tak rozhodně není nudnou záležitostí. Pokud si ještě nejste jisti finální podobou vašeho interiéru, neváhejte nás kontaktovat nebo navštivte jeden z našich showroomů, kde vám s výběrem rádi pomůžeme.

další články
Terrazzo obklad a dlažba Croccante - novinka velkého formátu
Duben 2023

Terrazzo obklad a dlažba Croccante - novinka velkého formátu

Bestseller a miláček designérů, série Straciatella, má novou sestru. Dokonalou a velkoformátovou dlažbu a obklad v oblíbeném terrazzo stylu

Vytvořte si doma malé Toskánsko, série Costa nyní za výhodnou cenu
Březen 2023

Vytvořte si doma malé Toskánsko, série Costa nyní za výhodnou cenu

Série Costa zahrnuje dlažbu a obklad v rozměru 20x20 cm ve stylu cotto. Nadčasová série s krásnou patinou je k dispozici za trvale nízkou cenu 799 Kč/m2.

Nový katalog RETRO 2023/24 plný skvostů
Březen 2023

Nový katalog RETRO 2023/24 plný skvostů

Retro nestárne. Stáhněte si letošní katalog našich retro obkladů a dlažeb a zjistěte, jaké novinky si pro vás připravili přední španělští a italští výrobci.

Barvou roku 2023 je dle Pantone karmínová Viva Magenta
Leden 2023

Barvou roku 2023 je dle Pantone karmínová Viva Magenta

Barvou roku 2023, která bude udávat trendy v módě, designu, architektuře i dalších oblastech života, se stala svěží výrazná karmínová barva s oficiálním názvem 18-1750 Viva Magenta. Jako každý rok ji vyhlásila společnost Pantone Color Institute. Chcete ji do koupelny? Žádný problém!

Otevírací doba přes vánoční prázdniny
Prosinec 2022

Otevírací doba přes vánoční prázdniny

Využijte poslední možnost navštívit naše showroomy ještě v tomto roce a načerpejte inspiraci pro rok nadcházející. Kdy nás do Vánoc zastihnete?

Top novinka: vintage a patchwork série Mediterranea
Srpen 2022

Top novinka: vintage a patchwork série Mediterranea

Chcete si užívat prázdninovou středomořskou atmosféru po celý rok? Stačí si do interiéru vybrat jeden z mnoha dekorů nové série Mediterranea, která letní náladou doslova dýchá. Univerzální použití těchto materiálů jako dlažba i obklad ve všech uvažovaných prostorách dává obrovské možnosti. Zejména s ohledem na velmi příznivou akční cenu!

Snesou keramické dlažby horko při použití jako obklad krbu? ANO!
Červenec 2022

Snesou keramické dlažby horko při použití jako obklad krbu? ANO!

Dovolte nám odpovědět na jeden dotaz, který se celkem často objevuje, a sice zda keramické dlažby snesou teplo a horko při použití jako obklad krbu. Odpověď je prostá: ano, snesou!

Koupelna do rodinného domu s akční letní cenou
Červenec 2022

Koupelna do rodinného domu s akční letní cenou

Léto je obdobím rekonstrukcí a stavebních projektů. V předchozím příspěvku jsme vám ukázali návrh a cenovou kalkulaci nové koupelny do menšího městského bytu, nyní se podíváme na projekt koupelny do rodinného domu.

Koupelna ve svěžím letním kabátě za letní slevu
Červen 2022

Koupelna ve svěžím letním kabátě za letní slevu

Často nám píšete, na kolik vyjde nová koupelna. Cena se může samozřejmě velmi různit – od nízkých desítek tisíc až po vyšší stovky tisíc – vše záleží na výběru materiálů, a pozor, obklady a dlažby jsou často tou nejnižší položkou.

Start – terčová dlažba na terasu, balkón či k bazénu za startovací cenu
Červen 2022

Start – terčová dlažba na terasu, balkón či k bazénu za startovací cenu

Představujeme vám sérii terčových dlažeb Start, která je zaujme nadčasovým designem věrně imitujícím beton a kámen. Má matný povrch s požadovanou protiskluzností pro venkovní dlažby a k dispozici je v rektifikované i nerektifikované verzi.

Doria: přeneste si domů atmosféru řeckých ostrovů
Květen 2022

Doria: přeneste si domů atmosféru řeckých ostrovů

Vrhněte se do víru barev a zamilujte si vintage styl obklady a dlažby inspirované oblíbenými řeckými ostrovy. Dekory Santorini, Mykonos, Creta či Corfu vás zaujmou hravými geometrickými tvary a svěží letní atmosférou.

Unikátní série Land Anthology ohromí propracovanými rustikálními dekory
Březen 2022

Unikátní série Land Anthology ohromí propracovanými rustikálními dekory

Baví vás rustikální venkovský styl? Pak doporučujeme jednu čerstvou novinku, sérii obkladů a dlažeb Land Anthology, která vás dostane svými propracovanými dekory v patině s venkovským nádechem.

Ozvěte se nám

Volejte na číslo +420 602 555 444, nebo napište zprávu.