Vyhledávání na webu
inspirace:

Krbové obklady

Krb a v něm živý oheň, příjemné večery od podzimu až do jara sdílené s nejbližšími osobami (a v lepším případě současně i se zážitkem dobrého vína), to je možná úplně to nejútulnější, co nám naše domovy nabízejí. Řeklo by se, že venku je ošklivo, déšť, sníh, vítr, ale u krbu s plápolajícím ohněm je teplo, pohoda, která těžko nalézá srovnání, a o televizi nebo jiné symboly naší doby (ach všechny ty hodiny s mobily!) ztrácíme přirozeně zájem, prostě si už ani neškrtnou. Tak tedy: krbová vložka je instalovaná a nám teď zbývá stylově vyřešit její obložení. Předkládáme vám naše nejlepší tipy:

Přírodní kámen

To je osvědčená klasika, s níž sotva uděláte chybu. My vám nabízíme přírodní břidlici, křemenec (Indira) a mramor (Brick White), ale vše jen té v nejvyšší kvalitě, tzn. velmi precizně a perfektně zpracované prémiovými výrobci. (Obyčejné kameny lze běžně koupit v každých stavebninách.) A o to jde – dostanete krásný, ušlechtile zpracovaný přírodní kámen. Materiály jsou přísně vybírané, aby neměly žádné nežádoucí vady, a jsou kladeny a lepeny v optimálních kombinacích odstínů, tvarů a rozměrů. Celkový výsledek pak nemá chybu. Tyto materiály lze následně povrchově upravit a dodat jim patinu vosku, lesku, mokrého povrchu atd. Ačkoli platí, že zcela přírodní provedení je jistota.

Ukázkové série připravujeme...

Krbové obklady vintage styl

Selské a tradiční vzorky, motivy typu cotto a cihly, ovšem doplněné o zajímavé dekorace a různé speciální prvky, jako jsou tvarovky a bordury, jedinečné řešení hran a rohů, to vše pak v široké paletě a možnostech, ať už jde o klasickou imitací kachle, jako se dávala na kamna nebo krby (a nikdy se dávat nepřestane), nebo vám vyhovuje nové pojetí, řekněme moderní, tím starým jen inspirované. Obklady mohou být matné, lesklé a pololesklé, s patinou nebo bez, mohou také sledovat různé umělecké motivy nebo klasické vzory. Nabídka je velmi široká, skrze celou sekci obkladů a dlažeb vintage a patchwork.

Velkoformátové dlažby

Dlažby v rozměrech 1000x3000 mm a větších se již staly standardem a jsou využívány pro moderní řešení koupelen, podlah v interiéru i venkovních fasád. Ne méně jsou oblíbené i jako obklad krbu. Důvod je zde prostý – za pomoci 1 ks dlaždice vyřešíte celou jednu stěnu, tedy nevidíte žádné spáry. Můžete volit ze všech stylů – mramor, kov, kámen, dřevo, cement, terazzo atd., nebo se nechat unést a použít výrazný dekor, který dá vašemu pokoji a krbu exkluzivní a dominantní roli, jak tomu vlastně často v řešení prostoru s krbem i bývá záměrem

3D obklady krbu a plastické keramické prvky

Obklad ve tvaru cihličky doplněný prvkem 3D keramiky nebo různými plastickými obklady, případně pro celé obložení krbu použít jen 3D obklady, to je velmi stylové a jedinečné řešení, které vás bude vždy těšit. Obklady mohou být různě dekorované nebo reliéfní, k dispozici jsou zpravidla v široké paletě barev. Naši specializovaní výrobci nabízejí celou řadu sérií s těmito typy obkladů, inspirujte se v galerii. Rádi vám zpracujeme vizualizaci krbu s vybranými obklady, kontaktujte nás.

Ozvěte se nám

Volejte na číslo +420 602 555 444, nebo napište zprávu.