Vyhledávání na webu
inspirace:

Retro obklady a dlažby

Nemusíte bydlet v městských domech či historických vilách, abyste si mohli dopřát ve svém interiéru retro obklady a dlažby! Jejich popularita je opravdu velká a architekti je rádi využívají nejen v koupelnách, ale i v obytných prostorách, kuchyních, v designových prodejnách, kavárnách i restauracích. Oblíbené jsou jak secesní dlažby, tak i romantický shabby chic styl, rustikální patchwork, vintage styl, prvorepubliková černo-bílá či obklady s fazetou a další. Jsme největší specialisté na retro obklady a dlažby v ČR, přijďte se přesvědčit do našich showroomů.

Secese

Secesní motivy patří mezi základní či klasické vzory všech retro dlažeb. Jsou série, které se striktně drží těchto původních motivů, jako třeba 1900, Florentine, Victorian nebo Three Capitals. Naopak jiné se secesními motivy spíše inspirují a představují tak velmi jedinečný a moderní design. Příkladem může být např. série Vodevil nebo Svenska. Dále doporučujeme také série Saudade, Art Nouveau, Micro a Duomo. V rektifikované verzi pak nabízíme série Seine v rozměru 15x15 cm a Alameda.

Patchwork

Patchwork je nahodilou kombinací  různých dekorativních obkladů v tradičním i moderním stylu, a to od střízlivých vzorů až po ty výrazné, barevné ba dokonce křiklavé. Patchworkový dekor je obvykle kombinován se základní jednobarevnou dlažbou. Stejně jako u jiných retro dlažeb jsou i tyto materiály svým použitím zcela univerzální, a slouží tedy jako obklad i dlažba v prakticky všech obytných prostorách a dokonce i v exteriéru. Patchwork je oblíbený zejména ve veřejných prostorách, jako jsou restaurace či bary, ale i schodiště a chodby městských domů. Doporučujeme se inspirovat např. sériemi Vodevil, Berlin, Micro, Tech Land, Tassel, Scudo, nebo sérií Hutton s modelem Raku. Retro dlažby v patchworku jsou jednoznačně skvělou volbou!

Selský / rustikální styl a cotto

Nejen pro selská stavení se hodí stylový rustikální, Provence či toskánský stylu! Terracotta  představuje hrubé dlažby, které vynikají svou nerovností a dokonalou patinou. Skvěle se k ní hodí kamenná sanitární keramika, ale i dekorované obklady s motivy levandule anebo typickými modrými vzory. Speciální kapitolu tvoří i dokonalé keramické imitace starých dřevěných podlah. Skvělé série v tomto stylu jsou např. Cazorla, která se hodí koupelen, kuchyní i jako samostatná dlažba, stejně jako Tech Land, který je vhodný i pro exteriér nebo k bazénu. Širokou nabídku dekorací a tvarů včetně hexagonu naleznete u série Laverton. Krásné barevné dekory pak nabízí luxusní série Hutton, a to i včetně hexagonů a dlažby 20 mm do exteriéru nebo k bazénu. Velmi populární jsou také série Luca do koupelny či kuchyně nebo série s tradičními dekory jako Duomo a Forli. Dokonalé barevné odstíny a vyšší stupeň protiskluzu pak najdete např. u sérií BostonAmerican nebo   Terracota.

Hexagon a další tvary

Pokud nechceme použít základní formát, tedy zpravidla čtverec o rozměru např. 20x20 cm, nabízí se vám škála mnoha dalších tvarů, mezi nimiž jednoznačně vítězí hexagon. Inspirujte se netradičními tvary u našich TOP modelů, kterými jsou např. Zinc, Berlin, Hexawood, Laverton, Tech Land, Hutton, Inedita nebo Rift. Neméně populární a oblíbené je také použití dlažby ve tvaru oktogonu s různými barevnými variantami vkládaných čtverečků, jako má série Vodevil, černobílá dlažba Alaska, nebo série Cementi. Jedinečný vzhled koupelny či kuchyně pak vytvoří obklady s fazetou, např. série Bombato, Mugat a Zola. Moderní a oblíbený je také tvar chevron, ať už jako imitace dřeva, kamene nebo mramoru. Velmi zajímavé a designové jsou obklady ve tvaru rybí šupiny nebo šipky. Do chodeb a vstupních prostor se pak hodí dlažba s efektem mozaiky, jako např. série Seine v rozměru 20x20 cm.

Barvy

Bez nadsázky si dovolíme říct, že naše paleta nabízených barev je zcela kompletní! Velmi žádaná je klasická bílá, popřípadě kombinace bílé a černé, což ideálně splňují série Mugat, RivoliSeineEtnia v lesku, Zola v matu a dekor Sombra ze série Svenska. Série Mindanao je jedním z našich TOP modelů, a to nejen díky svým dokonalým dekoracím. Mrkněte rovněž na matnou, mrazuvzdornou a prostiskluznou variantu Micro DU. Velmi populární jsou dlažby a obklady v pastelových barvách, jako mají série Vodevil, Kromatika, Art Nouveau, Berlin, Stromboli, Raspail a Cementi. Aquarelové barvy pak obsahují série Tempo Na, Aquarel, Catania, Atelier, Esenzia, Magma Eq, Livorno nebo Nazari. Pokud vás lákají floristické motivy, pak doporučujeme dekor Flore nebo série Esenzia, Berlin a Aquarel.

Metalický efekt na dlažbě a obkladu

Dekorované dlažby imitující kov anebo obsahující metalické prvky a potisky s výraznou patinou jsou velmi oblíbené jako obklady do koupelny nebo za kuchyňskou linku. Jednou z našich nejhezčích sérií je Venezzia s dekorem Ricordi v lesklém povrchu nebo série Scudo v matu. Velmi oblíbená je rovněž série Metallici. Nesmíme opomenout také sérii Zinc v hexagonu, kterou lze oprávněně označit za perlu mezi všemi současnými dlažbami!

Mat, lesk, protiskluz a další typy povrchu

Obklady mohou mít povrch matný, lesklý, pololesklý, hladký, plastický či reliéfní. Je běžné, že některé série nabízí u téže dlaždice více variant povrchu a je tedy jen na vás, který si vyberete. Pro koupelnu nebo kuchyň s použitím obkladů a dlažeb v lesku doporučujeme série Camden, La Riviera, Mugat, Rivoli, Raspail, Cotswold, Universal, Etnia, Tempo Na, Aquarel a Cementi, v pololesku pak např. Esenzia, Catania nebo Nazari. Pokud vás láká reliéfní povrch, určitě neopomeňte sérii Tin Tile, protiskluzný povrch v retro stylu pro terasu či k bazénu pak najdete u série Streets ve stylu cementu a betonu. V imitaci dřeva jsou potom série Retro a Patchwood, za zmínku ale stojí také série Danticatto, Terracota, BostonAmerican či Tech Land.

Výrazná patina

U obkladů a dlažeb v retro stylu se často předpokládá zvýšený až vysoký stupeň patiny. I takové dlažby a obklady samozřejmě nabízíme. Inspirovat se můžete např. u sérií Tech Land s jedinečnými dekory a hexagonem a v barvách cotto, Danticatto s protiskluzem, dále u série Retro v imitaci dřeva, nebo sérií Scudo s metalickým efektem. Klasickými retro motivy vás oslní série Norland. Pokud hledáte retro obklady s efektem patiny, tedy zdánlivě použitého materiálu, určitě nevynechejte ani série Atelier, Magma Eq, Arrow a La Riviera.

Imitace dřeva a imitace mramoru

V naší nabídce retro dlažeb máme i oblíbené imitace dřeva, mezi kterými vynikají série Patchwood v rozměru 20x20 cm s perfektními dekoracemi a Hexawood ve tvaru hexagonu nebo chevronu, které lze instalovat mnoha způsoby pokládky. Série Woodland potom nabízí speciální  prvky Losagna. Série Retro, která má vedle základní dlažby i hexagon, je charakteristická vysokou patinou a protiskluzem. Velmi zajímavé jsou i dlažby imitace mramoru, jako např. série Versailles Ma a Hermitage. Efekt luxusní mozaiky v antickém duchu najdete u série Via Appia.

Victorian Style & Patchwork - akce!

V naší nabídce dlažeb ve stylu retro máme i vybrané dlažby za speciální akční ceny, a to ve všech obvyklých motivech (tedy s klasickými secesními vzory i v patchworku). Tyto dlažby jsou mrazuvzdorné, mají matný povrch a stupeň protiskluzu R10. Jsou tak vhodné i do prostor, kde máme obavu z uklouznutí, nebo je zde hodnota R10 vyžadována. Obvykle jde např. o všechny veřejné prostory, jako jsou chodby obytných domů, kavárny, obchody a restaurace. Tyto dlažby prohlížejte a nakupujte zde.

Ozvěte se nám

Volejte na číslo +420 602 555 444, nebo napište zprávu.