Vyhledávání na webu
inspirace:

Retro obklady a dlažby

Nemusíte bydlet v městských domech či historických vilách, abyste si mohli dopřát ve svém interiéru retro obklady a dlažby! Jejich popularita je nesmírná, architekti je rádi využívají nejen v koupelnách, ale i v obytných prostorách, kuchyních, v designových prodejnách, kavárnách i restauracích. Oblíbené jsou secesní dlažby, romantický shabby chic styl, rustikální patchwork či vintage styl, prvorepubliková černo-bílá, obklady s fazetou a další. Jsme největší specialisté na retro obklady a dlažby v ČR, přijďte se přesvědčit do našich showroomů.

Secese

Volbu secesních vzorů si nikdy nebudete vyčítat. Secese je styl, který nestárne, naopak s věkem na popularitě získává. Pro obklady a dlažby v secesním stylu jsou charakteristické stylizované tvary květin, listů či větviček vavřínů, lip nebo kaštanů. K nejvýraznějším tvarům secese pak patří vlnící se linka, oblibě se těší i kružnice a její výseky, stejně jako jiné geometrické tvary. Naše materiály byly využity nejen při rekonstrukci českého secesního skvostu – pražského Obecního domu – ale v celé řadě dalších realizací v pražských, brněnských a dalších měšťanských domech. Naše materiály nabízí nepřeberné možnosti kombinací, s jejich skladbou se dá doslova vyhrát.

Patchwork

Patchwork, to jsou nahodilé kombinace různých dekorativních obkladů, v tradičním i moderním stylu, od střízlivých vzorů až po ty výrazné, barevné ba dokonce křiklavé. Obvyklé je, že patchworkový dekor je kombinován se základní jednobarevnou dlažbou. Stejně jako u jiných retrodlažeb jsou i tyto materiály svým použitím zcela univerzální, slouží tedy jako obklad i dlažba v prakticky všech obytných prostorách a dokonce i v exteriéru. Patchwork je oblíbený zejména ve veřejných prostorách, jako jsou restaurace či bary, ale i schodiště a chodby městských domů.

Selský rustikální styl

Rekonstruujete selské stavení? Zařiďte si koupelnu i další prostory stylově, v rustikálním, Provence anebo toskánském stylu. Terracotta, hrubé dlažby, které vynikají svou nerovností a dokonalou patinou, kamenná sanitární keramika, ale i dekorované obklady s motivy levandule anebo typickými modrými vzory, vše najdete v naší nabídce. Speciální kapitolu tvoří i dokonalé keramické imitace starých dřevěných podlah.

Ozvěte se nám

Volejte na číslo +420 602 555 444​, nebo napište zprávu.