Vyhledávání na webu
inspirace:

Obklady do kuchyně

Nejoblíbenějším řešením kuchyňského obkladu jsou maloformátové kachličky, např. 10x10, 13x13, 18x18 nebo 20x20 cm, které se mohou kombinovat s nejrůznějšími dekory. Nejčastěji jde o dekorativní retro obklady anebo o motivy ze světa kuchyně, tedy například nádobí, ovoce či zelenina, koření a podobně. Oblíbeným kuchyňským obkladem je i mozaika a velkoformátové obklady v rozměrech 33x100 cm nebo dokonce až 1000x3000 cm, které zpravidla pomocí jednoho kusu zakryjí celou požadovanou plochu za kuchyňskou linkou. Nechte se inspirovat tím nejlepším z naší široké nabídky, kde najdete klasické styly i všechny moderní trendy.

Obklady do kuchyně ve stylu patchwork

Jedním z nejoblíbenějších řešení pro obklad za kuchyňskou linku jsou dekorované obklady, kdy se jednotlivé motivy a vzory nahodile opakují. Doporučujeme obsáhlou a univerzální sérii Vodevil, která nabízí řadu pastelových barev a jedinečné moderní pojetí každého prostoru. Inspirovat se dále můžete sériemi Berlin, Micro, Tech Land, Tassel, Scudo nebo Hutton se speciálním modelem Raku. Za zmínku pak stojí také série Baffin, AdobeTanum v rozměru 30x90 cm. Obklady patchwork jsou velmi oblíbené a lze je výborně kombinovat s dlažbou v jedné základní barvě.

Obklady do kuchyně s fazetou, 3D a reliéfem

Velmi oblíbené jsou obklady s fazetou, např. série Bombato, která je specifická svou barevností, nebo série Mugat a Zola v čisté bílé barvě či v kombinaci s černou v lesku i matu. Skvělým a architekty oceňovaným řešením je obklad Etnia ve více formátech a dlažbou Ladakhi Grafito. Tento obklad je mírně reliéfní, láme světlo a ve výsledku nemá na trhu alternativu. 3D obklady jsou rovněž velmi populární variantou, jako např. série Artigiano a Zen. Doporučujeme pak také velkoformát Cubica v bílé barvě s plastickým reliéfním povrchem nebo Dubai v imitaci zlata.

Obklady do kuchyně ve tvaru šipky, chevronu, hexagonu a oktogonu

Pokud nechceme použít základní formát obkladu, tedy zpravidla čtverec o rozměru např. 10x10 cm nebo 20x20 cm, nabízí se nám škála mnoha dalších tvarů, mezi nimiž vyniká zejména hexagon. Mezi naše TOP modely patří zejména Berlin, Kromatika, Zinc, Laverton, Tech Land, Hutton, Inedita a Rift. Neméně populární je použití obkladu oktogon s různými barevnými variantami vkládaných čtverečků, jako např. Octogono Variette Sombra s efektem tuší popsaných obkladů ze série Vodevil nebo série Cementi. Moderní jsou také tvary chevron, ať už jako imitace dřeva, kamene nebo mramoru, jako má série Chevron GO. Velmi zajímavé a netypické jsou obklady ve tvaru šipky ze série Arrow.

Obklady do kuchyně s vysokou patinou

U obkladů za kuchyňskou linku je často žádaný zvýšený až vysoký stupeň patiny. Samozřejmě i tyto obklady nabízíme, nechte se inspirovat např. sérií Ricordi ve spojení se základem Venezzia a dlažbou Scudo, dále sériemi Atelier, Cotswold nebo Catania ve tvaru obdélníku. Opomenout byste neměli také sérii Tech Land s krásnými dekory, hexagonem a v barvách cotto nebo sérii Danticato s extra vysokou patinou. Perfektní a s klasickými retro motivy je pak série Norland. Inspirujte se u také u sérií Magma EQ, Arrow, Vintage a La Riviera. Jako velkoformát lze doporučit sérii Emotion. S 3D efektem pak sérii Tin TileTempo NaCamden v lesklém povrchu a Livorno s dekory s květinovým vzorem.

Obklady do kuchyně jako barvy

Populární je tradičně klasická bílá, kde doporučujeme obklad Etnia v kombinaci tří formátů, dále sérii Mugat a Zola v rozměru 10x20 cm s fazetou  a sérii Camden s dekory s potiskem. Paleta námi nabízených barev je však zcela kompletní! Velmi populární jsou obklady v pastelových barvách, jako mají série Vodevil, Kromatika, Art Nouveau, Berlin, Stromboli, Rivoli nebo Raspail. Novinkami jsou série Tabarca v rozměru 15x15 cm v lesklém povrchu a Chicago v rozměru 20x20 cm. Aquarelové barvy pak obsahují série Tempo NA, Aquarel, Catania, Atelier, Esenzia, Magma EQ v obdélníku 6,5x20 cm, Livorno a Nazari. V široké paletě matných barev pak najdete sérii Stromboli. Výrazné barvy a velkoformát nabízí série Emotion, tvar šipky zase série Arrow. Pokud hledáte černobílý motiv, inspirujte se u sérií Parks, Micro DU, nebo Mindanao, která je naším bestsellerem i jako dlažba. V klasickém rozměru pak nesmíme opomenout také sérii Blancos 30x90 a sérii Chalk.

Obklady do kuchyně v selském, rustikálním a cotto stylu

Nejen pro vaši chalupu jsou vhodné a žádané obklady za kuchyňskou linku imitace cotto a terracotta. Skvělé série v tomto stylu jsou zejména Cazorla a Tech Land, které lze použít i jako dlažbu v kuchyni. S širokou nabídkou tvarů včetně hexagonu a dekorací přichází série Laverton, v rozměru 21x56 cm za velmi příznivou cenu pak série Adobe. Hutton je luxusní série s možností krásných barevných dekorů, hexagonů i dlažby 20 mm do exteriéru nebo k bazénu. Dalšími velmi oblíbené série s tradičními dekory ve stylu cotto jsou také série Duomo a Forli.

Obklady do kuchyně s metalickým efektem

Velmi oblíbené za kuchyňskou linku jsou obklady imitující kov anebo obsahující metalické prvky a potisky zpravidla s výraznou patinou. Jednou z nejhezčích sérií je rozhodně Venezzia s dekorem Ricordi v lesklém povrchu do kombinace s dlažbou Scudo v matu. Skvělá a oblíbená je rovněž série Metallici a Tin Tile s reliéfem a 3D efektem. Nesmíme opominout také sérii Zinc v hexagonu a další série ve velkoformátu – Ozone, Leeds a Oxido.

Obklady do kuchyně ve stylu vintage a se secesními motivy

Secesní motivy jsou rovněž velmi oblíbené jako obklady za kuchyňskou linku. Jsou série, které se striktně drží klasických původních motivů, jako třeba 1900, Florentine, Victorian nebo Three Capitals. Jiné se naopak tímto stylem spíše inspirují a zadání řeší novým, často velmi jedinečným a moderním způsobem. Důkazem toho jsou naříklad série Vodevil nebo Svenska. Dále doporučujeme série Saudade, Art Nouveau, Micro nebo Duomo. V rektifikované verzi pak naleznete sérii Seine s rozměrem 15x15 cm a sérii Alameda.

Emoce a velmi výrazný dekor

Pokud jste odvážní a chtěli byste jako obklad do kuchyně skutečně výrazný dekor s barevným nebo jinak silným motivem, nechte se inspirovat u sérií Fluid, Anima, Emotion, Zinc, Hutton nebo Inedita, kde je požadovaný efekt zaručen! Tyto obklady jsou k dispozici i ve velkoformátu, kdy lze zpravidla celý obklad za kuchyňskou linku vyřešit za pomocí jednoho nebo jen několika málo kusů s minimální spárou.

Obklady do kuchyně imitace terrazzo

Terrazzo je velmi trendový a vyhledávaný styl, který si architekti oblíbili. Nechte se inspirovat například u sérií Flodsten nebo South, která nabízí i velmi žádaný hexagon. Širokou paletu barev a dekorací přináší série Farnese nebo Portofino, která nabízí mat i pololesk. Všechny tyto materiály lze použít i jako dlažbu v kuchyni. Zde je nutno doporučit také sérii Stracciatella s rozmanitými barvami, dekory i velkoformátem nebo sérii Wind se zcela jedinečným a originálním dekorem Wind Moss. Dalšími skvělými formáty za kuchyňskou linku jsou série Hardy, MicroMoon nebo Artic GRE ve velkoformátu a v lesklém povrchu.

Obklady do kuchyně imitace mramoru

Keramický obklad a dlažba v imitaci mramoru nevykazuje defekty a omezení, které přírodní mramor obvykle má (jde zejména o jeho křehkost, menší odolnost nebo nežádoucí žíly a praskliny). Právě proto se tyto luxusní obklady imitace mramoru těší velké oblibě. Povrch se zpravidla doporučuje lesklý, k dispozici ale bývá i v matu. K inspiraci nabízíme hned několik originálních adaptací tohoto stylu, jako např. série VersailesHermitage v malém formátu 20x20 cm s efektem mozaiky. Inspirujte se dále u sérií Leonardo a Selene s nejrůznějšími geometrickými tvary, nebo u série Cuarzo Reno s dokonalou kresbou. Luxusní sérií s nabídkou velkoformátů o délce až 180 cm je potom Marblelous. Klasické dezény v luxusním provedení naleznete u sérií Marmorea, Indic, Artic GRE a Artic. Vyzývavá, ale rozhodně zcela originální je Kiruna ze série Nikoi. Velkoformáty v rozměru až 1,2x3,6 m, kdy lze celý prostor vyřešit za pomoci jen jednoho kusu obkladu, nabízí např. série Aral, Medusa, Brunno a Quirinal.

Obklady do kuchyně imitace dřeva

V naší nabídce obkladů za kuchyňskou linku máme i oblíbené obklady imitující dřevo, mezi kterými vynikají série Patchwood v rozměru 20x20 cm s perfektními dekoracemi, nebo Hexawood ve tvaru hexagonu nebo chevronu, které lze instalovat mnoha způsoby pokládky. Za zmínku stojí také série Woodland se speciálními prvky Losagna, Stripes nebo Colonial. Pokud hledáte originální řešení ve tvaru chevron, doporučujeme sérii Chevron GO.

Mozaika jako obklad za kuchyňskou linku

Mozaiku rozhodně doporučujeme, je to tradiční a velmi oblíbený materiál pro obložení prostoru v kuchyni a za kuchyňskou linkou. Škála nabízených možností je zde prakticky bez omezení. Doporučujeme dekor Mandala, který je velkým hitem, nebo moderní řešení v podobě sérii Seine v rozměrech 15x15 cm a 20x20 cm. Antické a byzantské motivy pak nabízí série Via Appia a Iliada. Obsáhlé série Emphasis a Noohn mosaic pak nabízí velké množství mozaiky z kamene, mramoru, kovu nebo v kombinaci všech těchto prvků, stejně jako modely na bázi glazované keramiky. 

Obklady do kuchyně s motivy květin

Pokud chcete, aby váš obklad za kuchyňskou linku obsahoval motiv květin, pak lze doporučit hned několik sérií. Inspirujte se dekorem Flore Gris ze série Vodevil, dekorem Mural Protea a Mural Sonata ze série Livorno, nebo dekorem Fabola ze série Esenzia. V rozměru 15x15 cm se určitě podívejte na dekory Rafaela a Bambu v rozměru 15x15 cm ze série Berlin. Pololesklý dekor s patinou Minerva pak najdete v sérii Catania, v akvarelových barvách nabízíme dekory Daria a Alina ze série Aquarel nebo skvělé prvky ze sérií Tisu, Verona a Zellige.

Geometrický vzor a motiv obkladu s potiskem

Velká část obkladů za kuchyňskou linku obsahuje určitý dekor, a to např.  ve formě geometrického vzoru jako má např. série Streets, Rift, DeltaTuscania nebo Pop Tile, která je inspirována náladou 70. a 80. let 20. století včetně tehdy typických barev. Velmi oblíbený a žádaný je i motiv potisku na obkladu, ve kterém vynikají série Camden, Rivoli Ma, Ravena a Forli.

Bordury a plastické prvky

Různé plastické pásky, bordury a vlnovky jsou přesně tím, co pomůže udělat celou plochu zajímavou a originální. Oblíbeným řešením obkladu za kuchyňskou linku je také malý formát v rozměru 7,5x15 cm, který má např. dekor Sintra, ze série Universal. Podobné prvky najdete i u celé řady dalších sérií, kde doporučujeme k inspiraci např. série Zola, Mugat, Rivoli, Raspail, Catania, Magma EQ, Livorno nebo Bolonia s jedinečným dekorem Medievo.

Obklady do kuchyně imitace betonu

Tyto obklady a navazující dlažby lze vybírat z menších formátů, jako má např. série Zoclo s dekory evropských měst, dále ve formátu 20x20 cm jako série Streets s motivy patchwork, nebo ve standardních formátech 30x90 cm jako má série Tanum opět včetně patchwork dekorů. Věrnou imitací betonu a cementu je série Bunker s hexagonovými dekoracemi Raw v různých odstínech. V této sérii se již pohybujeme ve formátu 60x120 cm, který najdete také v případě sérií Mosyre a Contract. Velkoformáty v rozměrech až 100x300 cm nabízí série Tempo, Moma a Titan, kdy za pomoci jednoho kusu obkladu můžeme fakticky vyřešit celý prostor za kuchyňskou linkou.

Obklady do kuchyně imitace kamene

Dekor kamene je již tradičním řešením v případě obkladů za kuchyňskou linku. Nabízíme zcela jedinečné série s vlastním zajímavým charakterem, jako je např. série Karakter v tmavé až antracitové barvě s možnou mozaikou i potiskem. Světlé i tmavé odstíny nabízí série Mirage, která se dokáže se specifickým efektem perleťového povrchu měnit dle dopadu světla. Stoneway Barge Antica má klasický motiv kamene s patinou a variabilitou odstínů, série Mistery Ag zase nabízí celou řadu dekorů velmi vhodných pro kuchyň. Všechny tyto série lze navíc použít i jako dlažbu.

Ozvěte se nám

Volejte na číslo +420 602 555 444, nebo napište zprávu.