Vyhledávání na webu
inspirace:

Obklady do kuchyně

Nejoblíbenějším řešením kuchyňského obkladu jsou maloformátové kachličky, např. 10x10, 13x13, 18x18 nebo 20x20 cm, které se mohou kombinovat s nejrůznějšími dekory. Nejčastěji jde o dekorativní retro obklady anebo o motivy ze světa kuchyně, tedy například nádobí, ovoce či zelenina, koření a podobně. Oblíbeným kuchyňským obkladem je i mozaika a velkoformátové obklady v rozměrech 33x100 nebo dokonce až 1000x3000 cm, které zpravidla pomocí jednoho kusu zakryjí celou požadovanou plochu.

Dekorativní obklady

Stále populárnějším trendem v oblasti kuchyní je využití dekorativních obkladů. Ty vyzní i v moderních prostorách stejně dokonale jako v těch historických. Jedno, zda jsou inspirované secesí, Provence stylem, renesancí anebo třeba dílem Andyho Warhola. Stačí malý pásek za linku anebo k jídelnímu stolu a efekt na jedničku je zajištěn. S další dekorací si už lámat hlavu nemusíte.

Moderní obklady

Čisté linie bez nadbytečné zdobnosti, přísně jednoduché tvary a absence jakýchkoli dekoračních prvků. Do moderně pojaté minimalistické kuchyně jednoznačně použijte velkoformátové obklady a dlažbu. Dnešní technologie umožňují vyrobit obklady o rozměru až 3x1 m, díky čemuž minimalizujete spáry, a tím si značně usnadníte údržbu celé kuchyně. V kombinaci se sklem a kovem, ale třeba i cihlami či dřevem snadno vykouzlíte prostor, kde se bude líbit všem stoupencům minimalismu či industriálního stylu

Rustikální obklady

Venkovská kuchyně ve stylu Provence anebo Toskánska i ve městě? Proč ne! Na podlahu se v takovém případě skvěle hodí dlažba věrně imitující dřevo, okolo linky použijte dekorační obklady, kupříkladu s květinovými motivy. Nebojte se nekalibrovaných obkladů, které se lepí s většími spárami a v ideálním případě sáhněte po vzorech s dokonalou patinou.


Ozvěte se nám

Volejte na číslo +420 602 555 444​, nebo napište zprávu.